Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

II miejsce dla drużyny z Trąbek Wielkich w Powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2019

Utworzono dnia 15.05.2019, 17:00

9 maja 2019 roku drużyna naszej szkoły w składzie: Michał Jasiak, Karol Dzieżyc i Adam Pawlak,  zdobyła II miejsce w kategorii klas starszych w Etapie Powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna młodsza w składzie: Karolina Brzózka, Oliwia Fijał, Karol Leczkowsi i Szymon Raducha,  uplasowała się na V miejscu.

Turniej odbył się w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu oraz na Miasteczku Ruchu Drogowego w Cedrach Wielkich. W konkursie wzięło udział 42 uczestników ze szkół podstawowych z gmin: Cedry Wielkie, Pszczółki, Trąbki Wielkie, Pruszcz Gdański, Miasto Pruszcz Gdański, Kolbudy oraz Suchy Dąb.

Turniej składał się z czterech części (3 indywidualnych i 1 części grupowej):

Część teoretyczna –  w której należało wykazać się wiedzą na temat ruchu drogowego rozwiązując test.

Część praktyczna – w trakcie której należało pokonać rowerowy tor przeszkód, składający się z 9 elementów tj.: najtrudniejszej przeszkody – ósemki, slalomu z ograniczeniem, rynny, korytarza z desek, pochylni, równoważni, slalomu kółkowego „żmijki”, tarki i zatrzymania w miejscu.

Pomoc przedmedyczna – dotycząca udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanych sytuacjach.

Przejazd przez miasteczko ruchu drogowego w Cedrach Wielkich – każdy uczestnik po wylosowaniu trzech z 6 punktów kontrolnych musiał przejechać miasteczko zgodnie z przepisami ruchu drogowego, zatrzymując się odpowiednio przy punktach kontrolnych.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Pruszcza Gdańskiego – Wydziału Ruchu Drogowego, którzy nadzorowali poszczególne konkurencje, oceniali uczestników oraz pilnowali,  aby w trakcie całego konkursu wszystkie konkurencje przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminem.

Ponadto Michał Jasiak  zdobył III miejsce w kategorii indywidualnej i znalazł  się w ścisłej trójce najlepszych zawodników turnieju. 

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: rowery, łyżworolki, longboardy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i słodkie upominki. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary. Natomiast najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim oraz Wójta Gminy Cedry Wielkie.

Gratulujemy, dziękujemy za odwagę i wytrwałość.

Opiekunowie: Monika Rysiewicz i Agnieszka Petke

Zdj. M. Rysiewicz

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny