Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wyjazd do Warszawy

Utworzono dnia 17.12.2018, 20:59

Uczniowie pięciu szkół podstawowych z gminy Trąbki Wielkie byli 12 grudnia z wizytą w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wycieczkę zorganizował pan Władysław Ornowski – prezes Fundacji „Pan Władek”. Dzieci  opowiedziały Pierwszej Damie o swoich dokonaniach i pomysłach na świąteczne wsparcie najbardziej potrzebujących.

Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda, która również wspiera ideę dobroczynności oraz często spotyka się z wolontariuszami, rozmawiała z uczniami o różnorodnych formach pomagania innym. Zauważyła, że rozwijają one w młodych ludziach empatię i poczucie odpowiedzialności. Młodzież opowiedziała o przeprowadzonych akcjach charytatywnych. Wolontariat integruje społeczność lokalną w gminie Trąbki Wielkie, z której pochodzą uczniowie. Ponieważ spotkanie odbyło się w czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia rozmawiano także o św. Mikołaju, wigilijnych potrawach i tradycji ubierania choinki, która - jak mówiła Pierwsza Dama - trafiła do Europy z Niemiec, a wcześniej była zwyczajem pogańskim. Agata Kornhauser-Duda przybliżyła swoim gościom także historię Pałacu Prezydenckiego i zasady protokołu dyplomatycznego obowiązujące podczas wizyt zagranicznych gości w Polsce. Na zakończenie spotkania do wolontariuszy dołączył Prezydent Andrzej Duda, który również wyraził wdzięczność za gotowość młodzieży do niesienia pomocy.

W drugim dniu wycieczki uczniowie zwiedzili Belweder, byli w Sejmie i Senacie. Moc radości dostarczyła przejażdżka metrem, zwłaszcza świątecznym składem.

Wyrażamy podziękowanie Państwu Marii i Władysławowi Ornowskim za to, że dostarczyli tak wiele przeżyć uczniom podczas pobytu w Warszawie.

I. Drożyńska

Zdj. I. Drożyńska

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny