Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie Klubu Absolwentów PASCH

Utworzono dnia 29.10.2019, 19:10

W dniu 24.10.2019r. wyjechaliśmy do Warszawy na spotkanie Klubu Absolwentów PASCH organizowanego przez Instytut Goethego  w składzie: Aleksandra Bida, Iga Głowacka, Nikola Grzębska, Jakub Jasiak, Natalia Mazur pod opieką pani Doroty Niewiadomskiej. Towarzyszyła nam wolontariuszka z Niemiec Lara.

Następnego dnia o godzinie dziewiątej stawiliśmy się gotowi do działania w siedzibie Goethe Institut. Spotkanie rozpoczęliśmy zapoznaniem się z innymi uczestnikami i wymienieniem różnych sposobów angażowania się w życie naszej społeczności. Wszystkie wykonane zadania i poruszone tematy miały przygotować nas do zadania, które było celem naszego spotkania. Musieliśmy wykonać dokładny opis projektu, dotyczącego nas – młodych. Kuba ze swoim zespołem przybliżył problem związany z ekologią. Wspomnieli o segregowaniu śmieci oraz o szkodliwości plastiku, czyli temacie bardzo bieżącym. Za to my z dziewczynami skoncentrowałyśmy się na studiowaniu w Niemczech. Przedstawiłyśmy nasz pomysł na comiesięczne spotkania z niemieckimi studentami, profesorami oraz korzyści jakie mogą wynikać ze studiów za granicą. Mamy nadzieję, że nasze projekty uda się wcielić w życie. Ostatnim punktem zaplanowanym na dziś było spotkanie z niemieckimi studentami, którzy opowiedzieli nam o tym jak wygląda studenckie życie, o kosztach utrzymania oraz o tamtejszych uniwersytetach. Pani Monika – prowadząca dzisiejsze spotkanie spytała nas o tematy, które chcemy poruszyć na następnym zjeździe naszego klubu absolwentów. Propozycje naszych kolegów i koleżanek były bardzo intrygujące i już nie możemy doczekać się następnego razu, gdy spotkamy się w jednej sali, aby razem popracować i porozmawiać. Gdy wychodziliśmy z Instytutu Goethego spełnieni i bardzo szczęśliwi, wstąpiliśmy na chwilkę do tamtejszej biblioteki, która zachwyciła nas swoim zasobem książek i panującą tam przyjazną atmosferą. Przeżyliśmy tam niezapomnianą przygodę, czyli vrtualną przemianę, opartą na technologii VR. Obudziliśmy się jako insekt w pokoju przedstawionym w książce Franza Kafki. Mogliśmy zobaczyć jak to jest zmienić wcielenie i przenieść się w czasie. Było to bardzo inspirujące, ale również troszkę przerażające. Po opuszczeniu biblioteki udaliśmy się na szybki spacer po Warszawie. Przeszliśmy się po warszawskim rynku i zobaczyliśmy kilka najważniejszych miejsc w stolicy np. pałac prezydencki i Plac marsz. Józefa Piłsudskiego. Po spacerze z wielką niechęcią musieliśmy niestety kierować się już w stronę dworca na pociąg powrotny do domu.

Ten wyjazd możemy uznać za bardzo udany. Będziemy wspominać go z wielkim uśmiechem na ustach. Poznaliśmy nowe osoby i mieliśmy możliwość praktykowania i pogłębienia naszej znajomości języka. Mamy nadzieję, że niedługo znowu będziemy mieli okazję pojechać do Warszawy na spotkanie Klubu Absolwentów PASCH!

Ola Bida

Zdj. D. Niewiadomska

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny