Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt Flaxxini

Międzynarodowy projekt - Flaxxini – eine Reise um die Welt

W ramach międzynarodowego projektu „Flaxxini – eine Reise um die Welt“uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej z dużym zaangażowaniem uczą się języka niemieckiego, ponieważ po niemiecku korespondują z trzecią klasą Szkoły Podstawowej im. Heinricha Kromera we Frankfurcie nad Menem. We wrześniu naszą szkołę odwiedzili goście z Niemiec - Gerald Flinner z Kinderinitiative in Bad Orb e. V. z Niemiec, Christoph Mohr - przedstawiciel Instytutu Goethego w Warszawie oraz Max i Flax – Clowni, którzy nie tylko rozbawili naszych najmłodszych uczniów do łez, ale też przywieźli listy z naszej nowej szkoły partnerskiej. Uczniowie 3a z wielkim zainteresowaniem czytali listy od kolegów i koleżanek z Niemiec, cieszyli się z otrzymanych prezentów niespodzianek. Clowni zabrali do Frankfurtu nasze listy, zakładki do książek i plakaty o naszej szkole, aby uczniowie z niemieckiej szkoły mogli nas jak najlepiej poznać.

28 września pani dyrektor Ewa Maria Tuz i Gerald Flinner z Kinderinitiative in Bad Orb e.V. podpisali w obecności wójta gminy Błażeja Konkola umowę o współpracy.

Od października 2017 roku uczniowie poznają język i zwyczaje niemieckie, wykorzystując również samodzielnie przygotowane „Socken” i książki: Deutsch mit Socke” podarowane nam przez Instytut Goethego. Przez cały czas uczniów klasy 3a wspierają też ich starsi koledzy z kl. 3e oddziałów gimnazjalnych.

W grudniu poznawaliśmy zwyczaje adwentowe i świąteczne w krajach niemieckojęzycznych oraz opisaliśmy nasze zwyczaje świąteczne w kolejnych listach do rówieśników, mieszkających we Frankfurcie. Wszystkie listy zostały pięknie pokolorowane, wycięte i jako bombki mogą zdobić klasę lub domy naszych kolegów. Poza tym każdy uczeń wykonał dla swego kolegi choineczkę. Przed świętami wysłaliśmy naszą paczkę i… dostaliśmy paczkę ze szkoły we Frankfurcie. I znowu przydała się pomoc starszych kolegów przy czytaniu listów po niemiecku…

Dorota Niewiadomska 

 

Grudniowie listy z Niemiec

Grudniowie listy z Niemiec

Listy i plakaty ze szkoły we Frankfurcie

Listy i plakaty ze szkoły we Frankfurcie

Nasze listy i prezenty pakują uczniowie klasy IIIE

Nasze listy i prezenty pakują uczniowie klasy IIIE

Piszemy listy o świętach

Piszemy listy o świętach

Socke na lekcji

Socke na lekcji

Max i Flax

Max i Flax

Projekt Flaxxini

Projekt Flaxxini

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny