Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

II moduł innowacji pedagogicznej "Czytam z klasą lekturki spod chmurki", klasa IIIa

Utworzono dnia 21.03.2022

Uczniowie klasy IIIa już drugi rok realizują innowację pedagogiczną: „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. W każdym roku szkolnym wykonują zadania zawarte w 3 modułach.

W II module omawialiśmy książkę Agnieszki Frączek pt.: „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Po przeczytaniu lektury, uczniowie dzielili się wrażeniami związanymi z poznawaniem bzików głównego bohatera – Julka. Omówili wydarzenia przedstawione w utworze. Następnie wypełnili karty lekturnika.

Kolejne zadanie to lektura w pudełku. Uczniowie w parach lub pojedynczo przygotowali pudełka, do których włożyli przedmioty, kojarzące się z omawianą lekturą. Uzasadnili dobór zgromadzonych elementów. Na pudełkach zapisano tytuł lektury i jej autora. Zostały one ozdobione kolorowymi papierami i naklejkami .

Następne zadanie, polegało na próbie napisania w parach - krótkiej rymowanki. To zadanie dostarczyło uczniom wiele emocji. Dzieci przedstawiały swoją twórczość na forum grupy.

Powstały również ciekawe ilustracje do wierszy.

Wzorując się na nietypowych pomysłach głównego bohatera lektury tzw. „bzikach”, wymyśliliśmy bzik plastyczny. Pomalowaliśmy farbami patyki, zbierane nad morzem. Powstały barwne, dekoracyjne patyczaki.

Ostatnie zadanie łączyło się z poznawaniem zawodu pisarza. Skorzystaliśmy z platformy: Miasto Zawodów. Poznaliśmy różne zawody, związane z pisaniem tekstów. Zastanawialiśmy się jakimi cechami powinien odznaczać się pisarz oraz jakie atrybuty są istotne dla jego pracy.

Obejrzeliśmy wywiad z Grzegorzem Kasdepke, który bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy. Na koniec wypełniliśmy kartę lekturnika związaną z poznawaniem powyższego zawodu.

L. Olszewska

II moduł innowacji pedagogicznej "Czytam z klasą lekturki spod chmurki", klasa IIIa

Utworzono dnia 21.03.2022, 14:39

Zdj. L. Olszewska

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny