Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Uczniowie klasy Ie o projekcie

Utworzono dnia 02.10.2018

Jesteśmy klasą Ie, czyli klasą językową, z rozszerzonym językiem niemieckim, aktywnie uczestniczącą w programie PASCH. Pod kierunkiem pani Doroty Niewiadomskiej wzięliśmy udział w projekcie „Deutsch hat Klasse”, ponieważ uznaliśmy, że reaktywacja sali przydałaby się i jej (klasie), i nam. Teraz, kiedy jesteśmy już przy końcu realizacji projektu, zauważyliśmy, jak dużo dzięki niemu zyskaliśmy.

Na początku dyskutowaliśmy nad tym, co nam się w klasie podoba, co jest uniwersalne i musi pozostać, a co chcielibyśmy kategorycznie zmienić. Po burzliwych dyskusjach zaprojektowaliśmy na nowo naszą wymarzoną klasę do nauki języka niemieckiego i projekt zaprezentowaliśmy Pani dyrektor. Po uzyskaniu pełnej akceptacji wszystkich naszych pomysłów mogliśmy przystąpić do działania. Od razu zrozumieliśmy, że potrzeba nam funduszy, a że takowych nie mieliśmy, wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Zorganizowaliśmy dwie akcje. Pierwszą była akcja ,,Dzień pączka”, zorganizowana z okazji Tłustego Czwartku. Okazała się wielkim sukcesem. Uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie kupowali upieczone przez nas pączki i faworki. Następnie przygotowaliśmy kiermasz Walentynkowy. Z ogromną chęcią uczniowie kupowali kartki, lizaki, ciastka, bransoletki i naszyjniki. Z przedsięwzięcia pozyskaliśmy pieniądze, za które kupiliśmy farby. Dzięki pomocy taty Maćka z IIa dostaliśmy 50% zniżkę na ich zakup. Podczas ferii zimowych pan Mazur - tata Natalii wymalował naszą salę dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy, (a może nawet lepiej). Zupełnie nowy kolor ścian, wymalowana nad oknami flaga Niemiec, tablice magnetyczne i kredowe czynią naszą klasę wyjątkową. Po feriach sami przygotowaliśmy ekologiczne meble - schody z pomalowanych skrzynek, w których gromadzone są różne materiały wykorzystywane do nauki języka niemieckiego. Pan Głowacki zrobił dla nas „kanapę” z palet, która jest centralnym punktem naszego kącika gier i zabaw „Spielecke”. Tam też znajduje się mały „skrzynkowy” stolik i skrzyneczka na gry. Nad kanapą wisi półka, (wykonana przez brata Amelii), na której przechowywane są słodycze, książeczki dla dzieci i ciekawe przedmioty przywiezione z Niemiec. Co pół godziny można usłyszeć kukanie kukułki z naszego zegara, który przyleciał do nas razem z panią Dorotą prosto ze Schwarzwaldu. Poza tym powstały nowe plakaty, obrazki, napisy na szafki, ciekawe segregatory, kalendarz na drzwiach, a nawet instrukcja mycia rąk, wszystko zapisane w języku niemieckim. W przyszłości chcielibyśmy jeszcze zmienić ławki dzięki wsparciu Pani dyrektor, zawiesić huśtawkę. Przed klasą znajduje się nasza otwarta, publiczna biblioteczka, z której można wypożyczać książki i czasopisma. Wszystkie materiały potrzebne do realizowania lekcji zostały posegregowane. Teraz w sali panuje ład i porządek, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Chcielibyśmy złożyć podziękowania wszystkim osobom, które udzieliły nam wsparcia i pomocy, szczególnie naszej pani od języka niemieckiego, przy realizacji wyżej opisanego projektu. Jesteśmy dumni, że udało nam się zrealizować nasze plany i marzenia.

DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY DO SALI NUMER 7

UCZNIOWIE KLASY IE

Projekt "Niemiecki ma klasę"

Utworzono dnia 02.10.2018, 22:09

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny