Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Razem na Święta

W ramach projektu MEN „Razem na Święta” włączyliśmy się do akcji charytatywnej „Nie jest kolorowo”. Zbieraliśmy przybory szkolne dla uczniów z Kresów, które przed świętami przedstawiciele Stowarzyszenia Traugutt.org zawieźli  do polskich szkół na Litwie. - Nasze działania sprawiły, że na twarzach małych Polaków na Wschodzie pojawił się uśmiech i zapewne nauka będzie łatwiejsza – powiedział Kamil Kruczyński uczeń klasy 5a. W akcji „Mikołaje łączcie się...” pomogliśmy podopiecznym z Hospicjum ks. Dutkiewicza. Ta akcja pod opieką pani Katarzyny Borowik i pani Joanny Świętoreckiej potwierdziła, że nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele są bardzo wrażliwi na nieszczęście i cierpienie człowieka, a szczególnie dzieci. Udowodniliśmy, że potrafimy nie tylko pomagać, ale i spełniać marzenia. Kilkoro podopiecznych hospicjum marzyło o konkretnej grze, książce, słodyczach czy odzieży marki H&M. - Wszyscy obdarowani  będą szczęśliwi, a szczególnie jak przeczytają nasze kartki świąteczne, na pewno będą im się podać, bo przecież bardzo się staraliśmy, żeby były piękne i niepowtarzalne  – zastanawiał się  Antek Hoffmann.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas pod opieką Aleksandry Michalskiej i Andżeliki
Arym–Szwindowskiej zbierali w miejscowych sklepach produkty spożywcze i środki chemiczne, które znalazły się w świątecznych paczkach dla potrzebujących seniorów mieszkających w naszej parafii. Nie zapomnieliśmy o wszystkich Seniorach naszej gminy. Do Klubów Seniora w Gminie Trąbki Wielkie wysłaliśmy życzenia świąteczne. Na uwagę zasługuje fakt, że przepiękne  kartki uczniowie wykonali na lekcjach plastyki pod opieką pana Jerzego Jakusza.

Kolejny raz zorganizowaliśmy „Gwiazdkę dla Braci Mniejszych”, akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Zebraliśmy ok.  70 kg makaronu, 60 kg mokrej karmy i 40 kg suchej karmy. Dzieci zadbały również o kocyki i zabawki dla zwierząt. Kolejny raz uczniowie udowodnili, że los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. - Wszystkim, którzy włączyli się do akcji  należą się wielkie podziękowania, bo dzięki Waszej empatii niechcianym psiakom i kociakom łatwiej będzie przetrwać trudny, zimowy okres i na pewno będą mieć wesołe święta - powiedział Michał Ziemian uczeń klasy 6b. Zebrane dary zawieźliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tczewie

W ramach projektu „Razem na Święta” nasi uczniowie pod opieką pani Agaty Caboń i Sabiny Stolc uświetnią jasełkami  Bal Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się 22.01.2020.

- To był dobry pomysł, żeby włączyć się do akcji „Razem na Święta”, bo dzięki naszym  działaniom zrobiliśmy dużo dobra, wnieśliśmy wiele radości w tym pięknym czasie świąt Bożego Narodzenia – powiedział Igor Bida

Akcja "Mikołaje, łączcie się!"

Akcja

"Mikołaje, łączcie się!"

Pomagamy "Braciom Mniejszym"

Pomagamy

Klasa IIIa włącza się w pomoc dla zwierząt

Klasa IIIa włącza się w pomoc dla zwierząt

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny