Reprezentanci z Gminy  Trąbki Wielkie zdobyli dwa srebrne i dwa brązowe medale !
4  października 2016 Sobowidz gmina Trąbki Wielkie  gościł  mistrzów gmin z powiatu gdańskiego w sztafetowych biegach przełajowych szkół  podstawowych i gimnazjów w kategorii dziewcząt i chłopców.
Uroczystego otwarcia dokonała Ewa Buga sekretarz ZG SZS w Trąbkach Wielkich. Po uroczystym powitaniu uczestników i ich opiekunów  jako sędzia główny biegów  objaśniła uczestnikom zasady rozgrywania biegów sztafetowych , pokazała strefy zmian oraz zabroniła   tzw. "podciągania" kolegów, koleżanek z drużyny. Ostrzegła, że nie respektowanie tej zasady będzie groziło dyskwalifikacją. Gospodarzem mistrzostw była Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu.
Warunki  atmosferyczne w jakich przyszło młodym biegaczom rywalizować nie sprzyjały do uzyskania dobrych wyników,  było zimno ok. 12 stopni C i wiał bardzo porywisty wiatr.
Zgodnie z regulaminem dla poszczególnych grup wiekowych zostały przygotowane trasy o długości: dziewczęta z SP 10x 600n, chłopcy z SP 10x 800m, dziewczęta z gimnazjum 10X 800m i chłopcy z gimnazjum  10 X 1200m. W zawodach nie uczestniczyli reprezentanci gmin Pszczółki i Cedrów Wielkich. Wyniki techniczne biegów:

VI miejsce ZS  - Gimnazjum  Suchy Dąb

Wszystkie sztafety zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami. Do finału wojewódzkiego który odbędzie 19 października 2016 w Garczynie awans wywalczyli tylko mistrzowie powiatu gdańskiego.
Życzymy powodzenia.

info i foto wkempa

BIP

bip

Patronka szkoły

kunegunda pawlowska mUrodziła się 26 lutego 1888r. w Zakrzewie powiat Złotowski na ziemi Krajeńskiej. Ukończyła Seminarium Prywatne Puffkówny w Poznaniu w 1907r. Z poznańskiego województwa w 1929r. przybyła do pracy w Gdańsku już jako osoba starsza z dużym zawodowym i społecznym doświadczeniem.