Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rok szkolny 2021/2022

Wymiana uczniowska Trąbki Wielkie - Uehlfeld

Utworzono dnia 04.09.2022, 18:07

Pierwsze dwa tygodnie lipca były dla grupy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach Wielkich niezwykle ciekawym i intensywnym czasem nauki, spotkań, otwarcia się na nowe doświadczenia. Mimo wakacji uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wymianie międzynarodowej ze szkołą z Uehlfeld. Pierwszy etap wymiany to pobyt w Niemczech i intensywne poznawanie kraju naszych sąsiadów: zwiedzanie historycznych miast Norymbergii i Bamberga, poznawanie niemieckich zwyczajów, niemieckiej kuchni oraz przede wszystkim poznawanie i integrowanie się z młodzieżą podczas  wspólnych wędrówek, geocoachingu, zabaw na torze saneczkowym czy podczas spływu kajakowego.

Drugi etap wymiany to przyjęcie gości ze szkoły partnerskiej w naszej szkole i naszej Małej Ojczyźnie. Program pobytu spełnił wszelkie oczekiwania naszych gości – poznali Gdańsk, Sopot, Hel, spędzili niezapomniane chwile nad Morzem Bałtyckim, odpoczywali słuchając koncertu organowego w Oliwie. W naszym programie nie zabrakło też aktywności integrujących młodzież z naszych szkół – zabawy w ZOO i Aqua Parku, zbieranie bursztynu na plaży w Mikoszewie, spływ kajakowy w Szwajcarii Kaszubskiej czy spacer plażą do Sopotu oraz pożegnalne spotkanie przy ognisku.

Wymiana uczniowska, podczas której zacierają sie granice, podczas której rodzą się zrozumienie, wzajemny szacunek i tolerancja, ale też duma z własnego narodu i otwartość na inność to wyjątkowe dzieło, które mogło zostać zrealizowane dzięki wielkiemu zaangażowaniu i współpracy władz naszych gmin partnerskich Uehlfeld i Trąbek Wielkich, naszych dyrektorów szkół Silke Schür i Ewy Tuz, naszych nauczycieli oraz rodziców i sponsorów. Radość, uśmiech na twarzach młodych ludzi oraz łzy  płynące podczas pożegnania są najlepszą oceną i najlepszym podziękowaniem dla wszystkich tych, którzy umożliwili realizację tego przedsięwzięcia.

Dorota Niewiadomska

Zdj. D. Niewiadomska

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny