Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zasady ubierania się uczniów

1. Ubiór ucznia na terenie szkoły powinien być godny, schludny, przyzwoity i czysty a wygląd zadbany.

2. Ubiór ucznia powinien być dostosowany do miejsca pobytu (szkoła – lekcja, wycieczka, zawody sportowe, itp.)

3. Na zajęciach odbywających się poza systemem klasowym organizator zajęć może dodatkowo określić obowiązujący strój, między innymi ze względu na bezpieczeństwo oraz charakter zajęć.

4. Noszony ubiór, na zajęciach poza systemem klasowym, nie może zawierać nadruków prowokacyjnych i obraźliwych, wywołujących agresję, popierających zbrodnicze ideologie, jak również wzorów kojarzących się z takimi elementami.

5. Strój galowy:

  1. Dziewczęta – biała bluzka z długim lub krótkim rękawem (nie przezroczysta), granatowa, grafitowa lub czarna spódnica lub eleganckie spodnie w tych samych kolorach. Nie dopuszcza się bluzek na ramiączkach oraz typu „hiszpanka”;
  2. Chłopcy – garnitur (granatowy, grafitowy lub inny ciemny jednokolorowy, biała koszula) lub biała koszula z długim lub krótkim rękawem, granatowe, grafitowe, czarne spodnie.

6. Strój codzienny obowiązujący podczas dni nauki szkolnej:

  1. Dziewczęta mogą nosić jednokolorowe spódnice lub sukienki (długość nie może być krótsza niż do połowy kolana) lub spodnie (długie lub do wysokości kolan) oraz bluzki lub bluzy typu polo albo t-shirt (również jednokolorowe) bez nadruków w stonowanych kolorach; zabrania się noszenia krótkich szortów lub spodenek poza lekcjami wychowania fizycznego;
  2. Chłopców obowiązują długie spodnie o klasycznym kroju w stonowanych kolorach lub spodnie typu jeansy, bluzki lub bluzy jednokolorowe w stonowanych kolorach bez nadruków typu polo lub t-shirt, w okresie letnim spodnie mogą być nieco krótsze (do wysokości kolan); zabrania się noszenia krótkich szortów lub spodenek poza lekcjami wychowania fizycznego;
  3. Ubrania nie mogą eksponować bielizny osobistej;
  4. Okrycia zakładane bezpośrednio na ciało nie mogą być przezroczyste, mieć dużych dekoltów, cienkich ramiączek, muszą mieć  długość zasłaniającą cały tułów i ramiona;
  5. Elementem obowiązkowego stroju ucznia jest zmienne zakryte obuwie na jasnej podeszwie do chodzenia tylko po szkole z zawiązanymi sznurówkami; niedopuszczalne ze względów bezpieczeństwa jest noszenie, zwłaszcza w okresie letnim, butów nie zabezpieczających w sposób właściwy nóg przed poślizgiem, uderzeniem, itp. (np. obuwie typu „japonki”). Obuwie zmienne obowiązkowo jest przechowywane w workach i może być pozostawione w szatni szkolnej po zakończonych lekcjach;
  6. Nie dopuszcza się noszenia nakryć głowy podczas pobytu w szkole (czapki, kaptury).

7. Na lekcje wychowania fizycznego uczeń zobowiązany jest do przynoszenia zmiennego stroju zgodnie z wymogami nauczyciela.

8. Zabrania się noszenia strojów gimnastycznych, poza lekcjami wychowania fizycznego.

9. Ubiór powinien być noszony z szacunkiem, nie może być przerzucony przez ramię, noszony w ręku lub zawiązany na biodrach.

10. Elementem stroju może być okrągła tarcza o średnicy 10 cm, czerwona z wyszytym złotą nicią herbem Trąbek Wielkich oraz napisem Szkoła Podstawowa im. K. Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich.

Opis stroju ucznia nie obejmuje wszystkich szczegółów i przypadków. W razie wątpliwości, czy strój lub wygląd są odpowiednie, decyzje podejmuje dyrektor szkoły, wychowawca klasy lub inny nauczyciel.

W przypadku nagminnego niestosownego i niezgodnego z zasadami ubierania się ucznia nauczyciel, pracownik obsługi i administracji wpisuje uwagę oraz ma prawo wystąpić z wnioskiem do wychowawcy klasy bądź dyrektora szkoły o obniżenie oceny zachowania.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny