Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie III modułu projektu czytelniczego "Czytam z klasą lekturki spod chmurki" w kl. IIa

Utworzono dnia 28.06.2021, 20:51

W III module projektu omawialismy książkę Łukasza Wierzbickiego pt. "Afryka Kazika".

Opisane w niej przygody Kazika zainspirowały uczniów do planów podrózniczych na przyszłość. Stały się zachętą do rozmów o zwierzętach Afryki. Wypełniliśmy lekturnik. Wyrózniliśmy poznanych bohaterów i ich najciekawsze przygody.

Na dużym kartonie wykonaliśmy mapę Afryki i ozdobiliśmy ją zwierzętami tam żyjącymi.

Kolejnym zadaniem były obchody Dnia Ziemi. Obejrzeliśmy film edukacyjny przybliżający tę tematykę. Uczniowie przygotowali ciekawe prace plastyczne, wykonując naszą planetę z farby rosnącej. Uzyskali w ten sposób bardzo ciekawy efekt.

W piękny słoneczny dzień urządziliśmy na terenach zielonych – piknik czytelniczy. Uczniowie przynieśli swoje ulubione ksiażki. Każdy zachęcał do przeczytania przyniesionej lektury czytając jej fragment.

Ostatnim w module było tradycyjnie zadanie EKOlogiczne. Po wysłuchaniu opowiadania "Mała chmurka w krainie słońca" rozmawialiśmy o profitach, jakie czerpiemy ze słońca.

Obejrzeliśmy film edukacyjny "Nie wyrzucaj butelek w lesie". Uczniowie wskazali zagrożenia, wynikające z pozostawiania szklanych opakowań w lesie. Wykonali pracę plastyczną pt.: "Nie zaśmiecaj lasu".

Lektura omawiana w tym module cieszyla się dużym zainteresowaniem. Była źródłem ciekawych dyskusji.

Udział w innowacji pedagogicznej pt. "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" dostarczył uczniom wielu wrażeń. Stał się zachętą do czytania książek, dzięki wzbogaconemu sposobowi ich omawiania. Jednocześnie zachęcał do współpracy podczas tworzenia prac. To ciekawa propozycja, sprzyjająca poznawaniu kolejnych pozycji literatury dziecięcej.

L. Olszewska

Zdj. L. Olszewska

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny