Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Odbiór nagrody

Utworzono dnia 02.10.2018

W końcu nadszedł ten dzień! 5 czerwca, w godzinach porannych zebraliśmy się na dworcu głównym PKP w Gdańsku. W jakim celu? Otóż wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, kiedy to pani Dorota Niewiadomska zmotywowała nas, klasę 1e do udziału w projekcie Deutsch hat Klasse. Po wielu trudach, zmaganiach dostaliśmy się do finału, a następnie przyznano nam zaszczytne, pierwsze miejsce. W związku z tym naszym celem była Warszawa, gdzie mieliśmy odebrać główną nagrodę. Kiedy dotarliśmy na miejsce, cała uwaga skupiła się na zakwaterowaniu w Hotelu Hit na Pradze.

Po wszystkich czynnościach organizacyjnych, dnia następnego czekało na nas wiele atrakcji: warsztaty z partycypacji, zapoznanie z innymi szkołami należącymi do Programu Pasch czy szkołami zwycięskimi, pyszne przekąski. W godzinach popołudniowych swoją obecnością zaszczycił nas ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel i zaczęła się część oficjalna, rozdanie nagród. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy zaproszono nas na scenę po odbiór głównej nagrody, którą było 1500 zł oraz pokrycie kosztów całego pobytu w Warszawie. Oczywiście nagrodzoną została również pani Dorota Niewiadomska, która jako koordynator projektu otrzymała stypendium językowe. Po części oficjalnej odbył się koncert niemieckiej grupy Tom Thaler & Basil, w czasie którego większość świetnie się bawiła i skakała pod sceną. Potem były wspólne zdjęcia i autografy.

Pobyt w Warszawie był intensywnie spędzonym czasem, poza w/w atrakcjami zdążyliśmy zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, zobaczyć kilka kościołów np. Bazylikę Świętego Krzyża, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, kolumnę Zygmunta, przejść Krakowskim Przedmieściem, stanąć na Placu Zamkowym i uchwycić klimat Starego Miasta. Do atrakcji zaliczymy również przejazd metrem.

7 czerwca wracaliśmy do domu pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Dziękujemy Instytutowi Goethego za wspaniałą organizację całego pobytu, jak i naszym opiekunkom: pani Dorocie Niewiadomskiej, Annie Pucie-Kanarek, Ewie Wójcik za troskę i poświęcony czas.

Klasa Ie

Podsumowanie konkursu >>>

Odbiór nagrody

Utworzono dnia 02.10.2018, 22:12

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny